53218-2021 - ResultatSverige-Helsingborg: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätta hos Helsingborgshem
Referensnummer: 18/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tvätt av sopkärl, miljöhus, taktvätt samt fasadtvätt för Helsingborgshems fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45452000 Utvändig rengöring av byggnader, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen