Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
X-Ray Photoelectron Spectrometer (XPS)
Referensnummer: UH 2019/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33114000 Utrustning för spektroskopi
II.1.4.
Kort beskrivning
X-ray photoelectron spectrometer (XPS) to the department of structural chemistry, Ångström Laboratory.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33114000 Utrustning för spektroskopi, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38433000 Spektrometrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen