53220-2019 - ResultatSverige-Tyresö: Konsulttjänster för telekommunikation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal El-konsulter
Referensnummer: 2018/KSUH 0097
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär ramavtal för avropsuppdrag inom kompetensområdet El-, tele- och datakonstruktion
Konsulten ska kunna medverka genom hela processen från idé och planering till genomförande. Konsulten ska kunna ta eget ansvar för ett eller flera projekt men även agera som stöd åt beställare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71323100 Konstruktion av elnät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen