Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Högskola/universitet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profiltryckta varor och presentartiklar
Referensnummer: C 2019-0967
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Chalmers tekniska högskola AB avser upphandla ramavtal för profilprodukter och presentartiklar inför kommande ramavtalsperiod.
Behovet är sammantaget mycket varierande i verksamheten och kommande leverantör av profilprodukter och presentartiklar bör ha ett stort sortiment av olika produkter i olika prisklasser och utföranden för beställare att välja mellan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18530000 Presenter och priser, 30237132 USB-kort
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen