532217-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Regional anestesi och centrala infarter komplettering, spinal regionalset och stigrör lumbalt
Referensnummer: RS 2023-03102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
kompletterande upphandling för avtalsområde regional anestesi och centrala infarter. Omfattar spinal regionalset samt stigrör lumbalt
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33170000 Anestesi och återupplivning, 33172100 Anestesiutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen