53222-2021 - ResultatSverige-Varberg: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster, Varbergs Bostads AB
Referensnummer: 2020:59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande städtjänster för den upphandlande myndigheten Varbergs Bostad AB, 556502- 4220 enligt uppställt upphandlingsdokument.
Detta avtal gäller från och med 1.3.2021 och som längst i 48 månader (28.2.2025). Varbergs Bostad AB har möjlighet att säga upp avtalet med en uppsägningstid av 4 månader, dock löper avtalet minst 24 månader.
Vid avtalsperiodens utgång upphör ramavtalet att gälla utan föregående uppsägning.
Upphandlingen omfattar:
• Lokalvård samt
• Avropsstyrd lägenhet- och byggstädning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lokalvård
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avropsstyrd lägenhets- och byggstädning
Del nr: Avropsstyrd lägenhet och byggstäd
Avropsstyrd lägenhet och byggstädning