532221-2019 - ResultatSverige-Skillingaryd: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: UH-2019-047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommun inbjudet till anbudsgivning som avser livsmedel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Totalsumma - Huvudgrossist
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 44618420 Livsmedelskonserver
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Totalsumma varugrupp 16. Frysta produkter, grönsaker
Del nr: 2
Totalsumma varugrupp 17. Frysta produkter, bröd, bullar
Del nr: 3
Totalsumma varugrupp 21. Bryggeriprodukter
Del nr: 4
Totalsumma varugrupp 22. Konfektyr
Del nr: 5
Totalsumma varugrupp 25. Färskt kött, blandfärs
Del nr: 6
Totalsumma varugrupp 26. Färskt kött fläsk
Del nr: 7
Totalsumma varugrupp 27. Färskt kött fågel
Del nr: 8