2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lönetjänster till AP7
Beskrivning: Upphandlingen utgör en tjänsteupphandling och avser löneadministrationstjänster till AP7. Löneadministrationen hos AP7 är sedan flera år utkontrakterad. AP7 avser genom denna upphandling anskaffa en systemlösning som kan tillhandahålla automatiska processer för löneadministrering.
Intern identifierare: AP7 2024/64
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211110 Lönehantering
Ytterligare klassificering (cpv): 79631000 Personaltjänster och lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000