532469-2020 - ResultatSverige-Motala: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd arkitekt Motala, Mjölby, Ydre
Referensnummer: UH-2019-123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsuppdraget avser tekniska konsulttjänster inom arkitekt. Syftet med upphandlingen är att säkerställa uppfyllnad av beställarens behov vid underhålls- och investeringsprojekt.
Ramavtalet avser avrop enligt rangordning för uppdrag, av beställaren bedömda, upp till 400 timmar. Över 400 timmar omfattas av förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen