2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildning i lågaffektivt bemötande
Beskrivning: Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande utbildning i lågaffektivt bemötande. Målgruppen för utbildningen är personal hos Avropande myndighet såsom myndighetsutövare och utförare inom olika verksamheter. Målgruppen har till viss del skiftande utbildningsnivå vilket ställer krav på att utbildningskonsulten kan möta deltagarna utifrån deras erfarenheter och kunskaper. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumentet. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via upphandlingsverktyget www.e-avrop.com.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116664:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete