532480-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Skyltar och liknande föremål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar
Referensnummer: ÅB 19.035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44423400 Skyltar och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som omfattar en helhetslösning, för inom-och utomhusskyltning med tillhörande tjänster i samband med skyltleverans, till Eskilstuna kommun och övriga avropsberättigade parter. Upphandlingen omfattar både tillverkning av nya skyltar och anbudsgivarens befintliga skyltsortiment, med eller utan montering.
Exempel på skyltar som ingår i uppdraget är:
Verksamhetsskyltar
Informationsskyltar för interiör och exteriör skyltning
Fristående bokstäver
Hänvisningsskyltar
Vepor
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen