532498-2025 - Resultat
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Kärltvätt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKärltvätt
BeskrivningDenna upphandling omfattar tvätt av sopkärl, mark/underjordsbehållare med insatssäck och golv i miljöbodar hos kunder inom VafabMiljö Kommunalförbunds region. Uppdraget omfattar främst BRF:er och tvätt av sopkärl på VafabMiljös anläggningar.
Intern identifierare2025/148-VMKF
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmän del
Intern identifierare1676452
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEgenförsäkran
Intern identifierare1667870
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Intern identifierare1676454