Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolning av avlopps- och dagvattenledningar
Referensnummer: KS 2018/01603.20.2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232150 Arbeten för vattenledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för spolning och tillhörande tjänster avseende avlopps- och dagvattenledningar i samband med underhåll eller stopp. Tjänsterna avser spolning i fastigheter, fastighetsnära anläggningar och dagvattenbrunnar under gata och parks ansvar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 76600000 Besiktning av rörledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen