532503-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högkapacitetsskrivare
Referensnummer: LS: 2018-0939
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser hyra av två (2) identiska högkapacitetsskrivare med tillbehör och tillhörande service till Landstingsstyrelsens förvaltning, LSF IT och Teknik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30125000 Delar och tillbehör till kopiatorer, 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30232000 Kringutrustning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen