532562-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Hultsfred: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddstäckningsmassor
Referensnummer: U-146-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14212200 Stenmaterial, 14212400 Jord, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen