532564-2019 - ÄndringSverige-Luleå: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fyllnadsmaterial DEL 2 Region Norrbotten
Referensnummer: 2087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är ett omtag av tidigare genomförd upphandling av Fyllnadsmaterial och innehåller bland annat standardkompositer med tillhörande bonding. Sammanlagt innefattar denna upphandling totalt 15 st. positioner.