532587-2023 - ÄndringSverige-Umeå: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter VVS (VS, Vent)
Referensnummer: 23097
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommun agerar inköpscentral och upphandlar ramavtal avseende Tekniska konsulter inom området VVS (VS, Vent) för Umeå kommun och avropsberättigade myndigheter/enheter i enlighet med förfrågningsunderlag.