532661-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework Agreement — Democracy and Human Rights
Referensnummer: 18/001283
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Procurement of a Framework Agreement for consultancy services within the thematic area democracy and human rights.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen