Ramavtal för tjänster inom projektledning, projekteringsledning och byggledning i byggprojekt. Uppdragen avser såväl nybyggnationer som renovering, ombyggnad och tillbyggnad.
Ramavtalet omfattar uppdrag med en beställningsvolym som uppskattas till ≤ 3 MSEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen