2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av skoladministrationssystem
Beskrivning: Knivsta kommun upphandlar ett komplett administrativt system för skoladministration för utbildningsnämndens verksamheter. Systemet ska vara helt molnbaserat.
Intern identifierare: UN-2024/198
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48190000 Programvara för undervisning, 48219300 Programvara för administration, 48517000 IT-programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000