532855-2023 - ResultatSverige-Kungälv: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning i Kungälvs kommun
Referensnummer: KS2023/0499
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar vinterväghållning inom Kungälvs kommun avseende snöröjning, halkbekämpning och vårsopning m.m.
Omfattning framgår av förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen