532863-2020 - ÄndringSverige-SÖDERTÄLJE: Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1101 Maskinhyra Katrineholm
Referensnummer: TI 2020-1101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser hyra av maskiner inom Katrineholms kommun.
Det beräknade värdet av upphandlingen, baserat på föregående års förbrukning samt framtida prognos uppgår till ca 500 000 SEK.