532997-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Skydds- och säkerhetskläder
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Respiratory protection
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Procurement regarding respiratory protection for the swedish police authority.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 100 000 000,00 SEK
exkl. moms