See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städentreprenader i Funäsdalen, Hede, Vemdalen och Sveg
Beskrivning: Städentreprenader i Härjedalens kommun och Härjegårdar fastighets AB:s fastigheter i Funäsdalen, Hede, Vemdalen och Sveg. Kontrakt kommer att tecknas med en leverantör för respektive område.
Intern identifierare: KS 2024/409
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Städentreprenad
Beskrivning: Se avsnitt 1.1.3 i upphandlingsdokument.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris Hede/Vemdalen
Beskrivning: Se avsnitt 1.1.3 och 1.4 samt 1.5 i upphandlingsdokument
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Pris Funäsdalen
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Pris Sveg