533000-2021 - ÄndringSverige-Norrtälje: Hjullastare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare till Salmunge avfallsanläggning
Referensnummer: NVAA 2021-3639
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en hjullastare till Salmunge avfallsanläggning i Norrtälje kommun. Hjullastaren kan vara ny eller lättare begagnad (max ett ((1)) år och max 500 timmar) i 18 tons klassen.