533006-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Hörapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörapparat inkl tillbehör och reservdelar
Referensnummer: RS 2021-00057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33185000 Hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser upphandling av hörapparater som förskrivs inom Hörselverksamheten Habilitering& Hälsa
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33185100 Delar och tillbehör till hörapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen