533042-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Glassättning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasningsarbeten
Referensnummer: 2019/1436
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med avropsrätt för Beställaren avseende glasningsarbeten på Beställarens fastigheter. Arbetet omfattar akuta och icke akuta arbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen