Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hud, Rengöring och desinfektion
Referensnummer: 22RGK841
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser rengörings och desinfektionsprodukter för händer, ytor och föremål. Hudvårdsartiklar för patienter - schampo, tvål/tvättcreme mm Hand- och maskindiskmedel, tvättmedel
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33631600 Antiseptika och desinfektionsmedel, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen