See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder och skor
Beskrivning: Upphandlingen omfattar två ramavtal för beställning och leverans av arbetskläder och skor till FRA.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Arbetskläder
Beskrivning: Ramavtalet för Arbetskläder omfattar arbetskläder enligt beskrivning i kravspecifikationen med tillhörande varukorg.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97233:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18141000 Arbetshandskar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Skor
Beskrivning: Ramavtalet för Skor enligt kravspecifikationen med tillhörande varukorg.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97233:Lot:2
Huvudklassificering (cpv): 18800000 Skodon
Ytterligare klassificering (cpv): 18830000 Skyddsskor