2. Förfarande
Förfarande
Titel: Olympia Fotbollsstadion, omläggning av gräsmatta
Beskrivning: Projektet omfattar rivning av befintlig gräsmatta, justering av befintlig växtbädd samt anläggande av ny hybridgräsplan. Projektet omfattar även arbeten med ny planvärme och ny bevattningsanläggning.
Intern identifierare: 98/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Olympia Fotbollsstadion, omläggning av gräsmatta