533199-2020 - ResultatSverige-Halmstad: Sjukhustjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdgarantiavtal - Plastikkirurgi 2020
Referensnummer: DNRGS200144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111000 Sjukhustjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ramavtal för avrop av patienter när Region Hallands egen kapacitet inte är tillräcklig för att kunna erbjuda tid inom Region Hallands tidsgränser för vårdgaranti avseende plastikkirurgi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85111100 Kirurgisk sjukhusvård, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121300 Kirurgiska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen