Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fältservice SunetC
Referensnummer: 2.5-2023-06242
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Fältservice för drift och underhåll av nätverksutrustning kopplat till Sunets datakommunikationsnätverk ”SunetC”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen