533480-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Borrtjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schaktfria metoder för borrning
Referensnummer: 20/170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
76300000 Borrtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska verken i Linköping AB (publ) har behov av att utföra borrning med schaktfira metoder såsom styrd borrning, hammarborrning, augerborrning, jordraket, rörrammning, rörspräckning.
Ansökan/anbud kan lämnas på en eller flera av metoderna ovan.
Rör för el, vatten, värme/kyla eller annat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45120000 Provborrning och borrning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen