533485-2018 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Flygledartjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygtrafiktjänster
Referensnummer: A 18-008 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63732000 Flygledartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Midlanda Flygplats AB och Örnsköldsvik Airport AB upphandlar ramavtal avseende flygtrafiktjänster med fjärrstyrning för successivt avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen