2. Förfarande
Förfarande
Titel: Borttransportering och slutligt omhändertagande av rötat avloppsslam från Främby avloppsreningsverk
Beskrivning: Falu Energi & Vatten AB avser att ingå ramavtal avseende borttransportering och slutligt omhändertagande av rötat slam från Främby avloppsreningsverk i Falu kommun. Eventuella frågor som ställs under vecka 27-31 kommer att besvaras så snabbt som möjligt från och med vecka 32.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115852:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90513900 Hantering av slam