533560-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Härnösand: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Timrå Kommun upphandlar kommunförsäkring
Referensnummer: UH-2021-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Timrå kommun upphandlar kommunförsäkring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Timrå kommun upphandlar försäkring
Del nr: Kommunförsäkring
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Rättskydd
Rättsskydd
Del nr: Tjänstereseförsäkring
Tjänstereseförsäkring