533632-2022 - ÄndringSverige-Visby: Väghyvlar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av ny Väghyvel
Referensnummer: TN 2022/1846
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43221000 Väghyvlar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska nämndens gata-, parkavdelning avser att införskaffa en ny väghyvel under 2023.
Beskrivning
Besvara och lämna anbud
Anbud lämnas elektroniskt via systemet TendSign. Anbud som lämnas på annat sätt deltar inte i upphandlingen.
Det är kostnadsfritt att skapa och lämna anbud i TendSign. Registrering sker på Mercell TendSign Upphandlingsbevakning
Det företagsnamn och organisationsnummer som registreras i Tendsign är det som blir anbudsgivare i upphandlingen. Det är för det företaget som alla kontroller görs och eventuellt avtalsteckning sker. Frågor och svar skickas via systemet till den kontaktperson som är anmäld i TendSign vid registrering av anbud.
Kontrollera i anbudet att företagets namn och organisationsnummer används konsekvent.
Har ni frågor eller behöver teknisk support kring systemet, kontakta TendSigns support, se länk ovan.