533734-2022 - ÄndringSverige-Söderhamn: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dagligvaror till Söderhamns kommun
Referensnummer: 12723
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för konsumentförpackade livsmedel (dagligvaror) till verksamheter inom Söderhamns kommun. Inköpen ska främst kunna genomföras på plats i butik.
Avtalet ska ses som ett komplement och avser inköp av mindre förpackningar, s.k. konsumentförpackningar, mindre husgeråd, non-food där volymerna i det enskilda köpet inte omfattas av redan tecknade avtal.