2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationschef Spårväg
Beskrivning: Region Uppsala (UM) tillsammans med Uppsala kommun har för avsikt att upphandla en kommunikationschef till Spårvägsprojektet.
Intern identifierare: UPPH2025-00229
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79416000 Public relations, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000