2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts och övriga elevrelaterade resor med bussar
Beskrivning: Upphandlingen avser skolskjuts och elevrelaterade resor med stora och mindre bussar i Sandvikens kommun (exkl Årsunda och Österfärnebo) från och med läsår 25/26.
Intern identifierare: IKS2024/60
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Skolskjuts och övriga elevrelaterade resor med bussar