53388-2018 - ResultatSverige-Örebro: Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt, grönsaker och rotfrukter
Referensnummer: 17RS6430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser frukt, grönsaker och rotfrukter till Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen