533930-2021 - ResultatSverige-Västerås: Bostadsförmedlingstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bostadsinformation och förmedling av studerandebostäder
Referensnummer: FN 2021/00171-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341000 Bostadsförmedlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för bostadsinformation och förmedling av studerandebostader m.m. som består av:
Bostadsinformation
Studerandebostäder
Bostadssociala frågor
Trygghetslägenheter på ”Mälarhem”
Tomt- och småhuskön
samt  i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köparen uppskattar sitt totala behov av de tjänster som omfattas av ramavtalet till vad som anges i Bilaga Uppdragsbeskrivning tjänst avseende bostadsinformation och förmedling av studerandebostäder. Detta multiplicerat med fyra (4) år plus 10 % utgör ramavtalets takvolym och innebär att Leverantören ska kunna leverera tjänster i sådan omfattning. Leverantören ska ta emot beställningar fram till avtalsperiodens utgång för leverans inom den angivna leveranstiden.