Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schemaplaneringsverktyg för läkare
Referensnummer: RS2022/1468
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Digitalt schemaplaneringsverktyg för Region Gävleborgs läkare inklusive drift, service och support.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48190000 Programvara för undervisning, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen