Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1028 Upphandling av Bemanningstjänster Fastighetsförvaltare, maskinförare, ÅVC-personal mm
Referensnummer: TI 2021-1028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanningstjänster:
• Chaufförer
• Maskinförare
• ÅVC-personal
• Fastighetsförvaltare
• Fastighetsvärd
• Besiktningspersonal
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 60100000 Vägtransporter, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 90500000 Avfallstjänster, 98341130 Fastighetsskötsel