534038-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Borlänge: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
För upprättande av vägplan för E4 Blommenhovsbroarna inom Nyköpings kommun, Södermanlands län
Referensnummer: KOM-405801
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställningen omfattar framtagande av vägplan för E4-broarna (broarna 4-269-1 och 4-269-2) vid Blommenhov i Nyköping där broarna ska klassas
upp till BK4.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen