534206-2018 - PlaneringSverige-Örebro: Sjukbäddar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynor
Referensnummer: 18/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192100 Sjukbäddar
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynor för sittande
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 5
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandling av dynor
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen