Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helikoptertjänster för myggbekämpning
Referensnummer: IKS2022/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandvikens kommun inbjuder er till anbudsgivning gällande myggbekämpning med helikoptertjänster. Sandvikens kommun upphandlar på uppdrag av Biologisk Myggkontroll inom Nedre Dalälven Utvecklings AB
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34711500 Helikoptrar, 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen