534210-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner – Inspektion av Norrköpings kommuns bryggor, kajkonstruktioner och badplatser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInspektion av Norrköpings kommuns bryggor, kajkonstruktioner och badplatser
BeskrivningSamhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud avseende Inspektion av Norrköpings kommuns bryggor, kajkonstruktioner och badplatser, och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare. Uppdraget omfattar att utföra inspektion och i förekommande fall särskild inspektion av de bryggor, kajkonstruktioner samt bottenrensning av de kommunala badplatserna som Norrköpings kommun förvaltar. Det ingår även i uppdraget att utföra dykinspektioner. Inspektören ska vara rådgivare i reparations- och underhållsfrågor och bistå med teknisk kompetens vid start- och byggmöten vid kommande reparationer. Vidare omfattar uppdraget vara stöd inför projektering av identifierade skador.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102797:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster