534234-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadsarbete – Dunkers kulturhus, installation sprinklertank
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelDunkers kulturhus, installation sprinklertank
BeskrivningInstallation av sprinklertank i parkeringsgarage med tillhörande utrustning och installationer samt ombyggnad för nytt pumprum.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45343230 Installation av sprinklersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDunkers kulturhus, installation sprinklertankar
Intern identifierareDunkers kulturhus, installation sprinklertankar