534238-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Datorer och datamateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Data hårdvara inkl. tillhörande tjänster
Referensnummer: 269/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av data hårdvara. Upphandlingen delas i flera olika delområde och omfattar produktgrupper så som PC, skärmar, Chromebooks, AV-produkter, iOS enehter inkluderat även tillhörande tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen